39. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Etkinlikleri Belli Oldu!

 

 

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 10-14 Mayıs tarihlerinde, Tüyap Fuar Merkezi’nde 39. kez yapı sektörü profesyonellerini ağırlayacak. Fuar geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu yıl da “İş Geliştirme Platformu” kapsamında düzenlediği etkinliklerle sektöre ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak.

 

YAPI FUARI ETKİNLİK TAKVİMİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

 

39. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl daha fazla sayıda etkinlikle katılımcı ve ziyaretçilerine sektörel bilgi akışı ve sektöre yeni pazarlar kazandırma konularında fayda yaratacak. Platform’un fuar sırasında düzenleyeceği başlıca etkinlikler, “Konuk Bölge Afrika Projesi: Afrika – Türkiye İnşaat Forumu ve İkili İş Görüşmeleri”, “İran – Türkiye İnşaat Forumu ve İkili İş Görüşmeleri”, “Yurtiçi ve Yurtdışı Alım Heyeti İkili İş Görüşmeleri”. Bu etkinliklerin yanı sıra fuar sırasında Chris Bosse “Geleceğin Şehri: Kentsel Çevrede İnsan, Teknoloji ve Doğanın Sinerjisi” Konferansı, “Mimarlıkta Kariyer” etkinlikleri gerçekleştirilecek. Ayrıca bu yıl ilk kez, fuar süresince verilecek “Özel Rehberli Tur” hizmetiyle fuar ziyaretçileri ilgilendikleri ürün gruplara ve firmalara daha kolay ulaşabilecekler.

               

Türk Yapı Sektörünün Hedef Pazarı AFRİKA... Konuk Bölge Afrika Projesi:  Kenya, Nijerya ve Mozambik

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul “İş Geliştirme Platformu” etkinliklerinden Konuk Ülke Projesi’nde bu yıl ilk kez, bir ülke yerine, Türk yapı sektörünün hedef pazarları arasında yer alan Afrika Bölgesi, Kenya, Nijerya ve Mozambik özelinde ağırlanıyor. Konuk Bölge Afrika Projesi’nde kıta içindeki coğrafi konumları, hızlı büyüyen istikrarlı ekonomilerinin yanı sıra inşaat sektöründe kaydettikleri büyüme ve inşaat harcamalarıyla, yeni pazarlar arayışındaki Türk yapı sektörünün potansiyel büyüme alanlarından olan Kenya, Nijerya ve Mozambik ülkeleri değerlendirilecek. Proje kapsamında Fuar sırasında düzenlenecek “Afrika - Türkiye İnşaat Forumu”nun ardından, bu üç ülke ve kıtanın diğer önemli pazarlarından gelecek satınalma heyetleri, fuar katılımcı firmalarıyla “İkili İş Görüşmeleri Toplantısı”nda bir araya getirilecek. Yılda toplam 5 milyar dolar inşaat malzemesi ithal eden Kenya, Nijerya ve Mozambik’in artan inşaat harcamalarıyla Türkiye inşaat malzemeleri ihracatının büyümesinde etkili olması amaçlanıyor.

 

Ortadoğu Pazarı’nın Güçlü Ekonomisi; İran – Türkiye İnşaat Forumu ve İkili İş Görüşmeleri

Uluslararası ambargonun kalkması nedeniyle fırsatlar ülkesi haline gelen İran’la geliştirilebilecek ticari ilişkilerin ve bu ticari ilişkilerin planlama süreçlerinin değerlendirileceği İnşaat Forumu’nda İran’dan gelen üst düzey yetkilileri Türk yapı sektörü profesyonelleriyle bir araya getirilerek sektöre yeni iş ve iş birliği fırsatları yaratılması konusunda katkıda bulunması hedefleniyor. Kalekim’in sponsorluğunda gerçekleştirilecek İran – Türkiye İnşaat Forumu’nun hemen ardından düzenlenecek İkili İş Görüşmeleri Toplantısı’nın Türk yapı sektörü ticaretine fayda sağlanması hedefleniyor.

 

Yurtiçi ve Yurtdışı Alım Heyetleri

Fuarın İş Geliştirme Platformu etkinliklerinden biri olan ve T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) ile birlikte organize edilen “Yurtdışı Alım Heyetleri İkili Görüşmeleri” bu yıl 40 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilecek. Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Bangladeş, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Gürcistan, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsviçre, İtalya, Kanada, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kosova, Lübnan, Makedonya, Malezya, Mısır, Özbekistan, Polonya, Romanya, Sırbistan, Sudan, Suudi Arabistan, Tanzanya, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün, Venezuela, Vietnam, Yunanistan ve Zambiya’dan katılacak firma yetkilileri, Türk yapı sektörü malzeme üreticileriyle karşılıklı iş görüşmelerinde bir araya getirilecek.

Ülke çapında sektörün tüm paydaşlarının birbiri ile etkin bir biçimde iletişime geçebilmesi, sektördeki tüm yeniliklerden haberdar olup takip edebilmesi, bu alandaki ticari faaliyetlerin artması amacıyla düzenlenen "Yurtiçi Alım Heyetleri Ziyaret Programı"  da fuarda gerçekleştirilecek etkinlikler arasında yer alıyor.

 

Mimar Selçuk Avcı, “Türkiye’de Sürdürülebilirlik ve Türk Müteahhitler Birliği Deneyimi” Semineri

Ünlü Mimar Selçuk Avcı’nın “Türkiye’de Sürdürülebilirlik ve Türk Müteahhitler Birliği Deneyimi” semineri fuarın ilk günü, 10 Mayıs 2016’da gerçekleşecek fuar alanının içerisinde yer alan “Etkinlik  Alanı”nda gerçekleşecek. Mimar Selçuk Avcı seminerde Selçuk Avcı, her yönüyle sürdürülebilirlik ilkeleri üzerine tasarlanan Türkiye Müteahhitler Birliği Genel Merkez Binası Projesine yönelik deneyimlerini  Türk yapı sektörü profesyonelleriyle paylaşacak

 

RIBA Ödüllü Ünlü Mimar Chris Bosse, 39. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’da!

“Az Şey ile Daha Fazla” mottosunun yaratıcısı ve “Asya’nın yükselen yıldız tasarımcısı” olarak nitelenen dünyaca ünlü Mimar Chris Bosse, 39.Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’da yapı profesyonelleri ile bir araya gelecek. Perspective Dergisi tarafından 40 yaş altı 40 mimar listesinde bulunan Bosse, çalışmalarında “Az Şey ile Daha Fazla” (More with less) mottosundan hareketle dijital tasarım, doğa ilkeleri ve en güncel dijital üretim tekniklerini buluşturuyor. . RIBA Ödüllü ünlü Mimar Chris Bosse’nin  “Geleceğin Şehri: Kentsel Çevrede İnsan, Teknoloji ve Doğanın Sinerjisi”  başlıklı Konferansı 11 Mayıs 2016 Çarşamba günü, fuar alanında gerçekleşecek.

 

“Mimarın Yeni Malzemeleri” Etkinliği

mimarlığın düşüncesini yaratan ana malzemeler, konular, bağlamların tartışılacağı, mimarın tasarım sürecinde malzemenin önemine değinilecek “Mimarın Yeni Malzemeleri” etkinliği 12 Mayıs 2016’da gerçekleştirilecek.

 

“Mimarlıkta Kariyer” Etkinliği

39. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Etkinliklikleri’ne bu yıl eklenen bir yenilik de13 Mayıs 2016 tarihinde saat 14.00’de, fuar alanındaki Seminer Alanı’nda düzenlenecek olan “Mimarlıkta Kariyer” Etkinliği.

Mimarlık Fakiltesi’nden mezun olup yapı sektörünün farklı alanlarında uzmanlaşmış beş ismin konuşmacı olarak yer alacağı etkinlikte, mimarlık öğrencilerinin mezun olduktan sonra değerlendirebilecekleri kariyer olanakları hakkında bilgi akışı sağlanacak.

Forum’da genç mimarlar, Mimarlık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra farklı meslekte çalışanlar ve akademisyenler mimarlık öğrencileriyle bir araya gelecek.

 

Özel Rehberli Tur Programı

Fuar süresince düzenlenecek Rehberli Turlar aracılığıyla 39. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul ziyaretinizi daha verimli hale getirebilirsiniz.

Fuar alanına hakim rehberler eşliğinde ve ilgilendiğiniz ürün gruplarına göre planlanacak  turlarla işiniz için gerekli olan ürün, hizmet ve teknolojilere kolaylıkla ulaşma imkanı yakalayacaksınız.

Rehberli Turlara katılım için 5 Mayıs 2016 tarihine dek başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

 

Etkinliklerle ilgili detaylar ve katılım için:

Buğu ŞENEL

Telefon Numarası: 0212-2667010 / 3113 /

bsenel@yapifuari.com.tr

http://www.yapifuariistanbul.com/tr-TR