“Archisections – Mimaride Yeşil & Mavinin Sonsuz Tonları’’ etkinliği 19 Ekim'de İstanbul Çırağan Palace’ta gerçekleşecek

 

"Archisections – Mimaride Yeşil & Mavinin Sonsuz Tonları’’ buluşması 19 Ekim tarihinde İstanbul Çırağan Palace’ta gerçekleşecek. “Daha Yeşil, Daha Mavi Ekolojik Yapılaşma ve Şehirlerde Doğaya Nefes Aldırmak!” ana temasıyla hazırlanan konferans, Unesco tarafından İstanbul’a verilen “yaratıcışehir” unvanının da altının çizileceği bir etkinlik olarak öne çıkıyor.

“Kentsel tasarımdan mimariye uzanan yelpazede sunumlar içeren, doğanın gücünü yaşamlarımızda yoğun olarak hissettiğimiz uluslararası mimari bir platformda buluşma sağlamak ve sorunlara çözüm aramak amacıyla hazırlanan Archisections konferansında “Yeşil ve mavinin sonsuz tonlarının hakim olduğu sürdürebilir ekolojik dengeyle konforlu yaşama alan yaratabilir miyiz?’’ sorusunun yanıtı aranacak.

Çevreciliğe sahip bir idare anlayışı ile tasarıma önem veren şehirlere sahip bir ülke olgusunu ön plana alarak Dünyanın yedi kıtasından çözüm örnekleri, ezber bozan farklı yaklaşımlar, şehircilikte devrim yaratan vaka analizleri yapılacak zirvede İstanbul için çözüm arayışları da ortaya konacak. Mimarlar, işadamları, yatırımcılar, müteahhitler ve gayrimenkul sektörü temsilcileri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri, iç mimari sektöründeki firmalar, belediyeler ve şehir planlamacıları, turizmciler, mühendisler ve mimari bölümü öğrencilerinin başvurduğu etkinlikte ayrıca Yeşil-Mavi ödül töreni de düzenlenecek.


Yarışma detayları için tıklayın>>

Etkinlikle ilgili detaylar için tıklayın>>