IRF 1. Avrupa ve Orta Asya Bölgesel Kongresi ve IRF Global Yol Başarı Ödülleri

IRF 1. Avrupa ve Orta Asya Bölgesel Kongresi, 15-18 Eylül 2015 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek. Türkiye İMSAD’ın dernek üyesi Türkiye Asfalt Müteahhitleri Derneği (ASMÜD) de kongrenin Oturum Ortağı olarak seçildi.

Avrupa, Orta Asya ve Orta Doğu arasında çok özel bir coğrafik konuma sahip olan ülkemizin, 2023 hedefleri kapsamında yaklaşık 47 milyar dolarlık yeni karayolu projeleriyle ulaştırma altyapısını modernleştirme ve geliştirme çabası, ASMÜD’ün girişimleri ile Dünya Yol Federasyonu’nun Türkiye’de IRF 1. Avrupa ve Orta Asya Bölgesel Kongresi’ni gerçekleştirme kararı almasına neden oldu.  ASMÜD; Avrupa Yol Federasyonu-ERF ile birlikte, teması “Refah için Koridorlar” olan ve 15-18 Eylül 2015 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek Kongre’nin Oturum Ortağı olarak seçildi.
Teknik, kurumsal, ekonomik, iş ve politika konularıyla ilgili güncel ve önemli uygulamalardan örnek çalışmaları, araştırmaları ve yenilikleri yansıtacak bildirilerin sunulacağı Kongreye dinleyici, sergi katılımcısı, sponsor olarak ya da bildiri göndererek katılınabilinir.  Ekte gönderilen Türkçe broşürde belirtilen konularda Türkçe veya İngilizce olarak 250 kelimeyi aşmayacak şekilde hazırlanacak bildiri özetlerinin son gönderilme tarihi 1 Mart 2015’dir.
Kongre hakkında detaylı bilgiye https://www.irfnews.org/event/1st-irf-europe-central-asia-regional-congress-exhibition/ adresinden, kongrenin Türkçe broşürüne dijital olarak www.asmud.org.tr adresli web sitesinden ulaşılabilirsiniz.
KONGRE BROŞÜRÜ


IRF Global Yol Başarı Ödülleri-GRAA
Dünya çapında yol politikaları ile ilgilenen tüm taraflarla işbirliği yapan ve yol ağlarının gelişimini teşvik eden Uluslararası Yol Federasyonu-IRF tarafından her yıl dünyanın sosyal ve ekonomik gelişimine liderlik yapan yol endüstrisindeki yenilikçi projeler ve örnek olarak gösterilecek kişilere IRF Global Yol Başarı Ödülleri-GRAA verilecek.

IRF ödülleri şimdiye kadar 30 ülkeden 100’den fazla projeye verildi. Bu projelerin tanınması ile global bir şöhret kazanmasını sağlandı.

IRF, bu ödülleri yol yapımında uygulanan teknolojik yeniliklerin ve gelişmelerin tüm dünyada tanınması için önemli bir araç olarak görüyor. Ödül kazananlar, web sitesinde ve World Highway dergisinde yayınlayarak ve IRF GRAA Kazanan Projeler Kitabında projenin özetini basarak dünya çapında tanınması sağlanıyor. Bu ödülü 2014 yılında kazananların listesi www.irfnews.org/current-winners adresinde yer alıyor.

Bu sene aşağıda verilen kategorilerde ödül verilecek. Başvuru için son tarih 2 Mayıs 2015. Kazananlar 15 Haziran’da açıklanacak. Kazananların projelerine ait videolarını 15 Ağustos’a kadar göndermeleri gerekiyor.

Ödül Kategorileri
Araştırma

Bakım Yönetimi

Dizayn

Güvenlik
Proje Finansmanı ve Ekonomi

Program Yönetimi

Teknoloji, Ekipman & Üretim

Kalite Yönetimi

Çevresel Duyarlılık

Şehir Planlama ve Mobilite

Yapım Metodolojisi

Trafik Yönetimi ve Akıllı Ulaşım Sistemleri

IRF 1. Avrupa ve Orta Asya Bölgesel Kongresinin 15-18 Eylül 2015 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olması nedeniyle bu sene ödüller, kazananlara 17 Eylül 2015 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek GRAA Gala Yemeğinde sunulacak.

IRF GRAA Ödülleri hakkında detaylı bilgi için: www.irfnews.org/graa