"Kobilerle Güçlü ve Güvenli Yarınlara” toplantısı 25 Ocak'ta düzenleniyor

“2023 Türkiye İhracat Stratejisi ve Eylem Planı” ile 2023 İhracat- KOBİ Stratejisi, ulusal politika haline geldi ve Kamu kuruluşlarının 5 yıllık Stratejik Planlarında yer aldı. Türkiye’deki şirketlerin %99’unu oluşturan KOBİ’ler- küçük ve orta ölçekli işletmeler- ülkemizdeki toplam istihdamın da %75’ini karşılıyor. Küresel rekabetin hız kazandığı günümüz dünyasında, üretimi, istihdamı, gelirimizi arttırmak ve sınırları aşmak amacına dönük olarak, iki yıl önce  “Kobilerle Güçlü ve Güvenli Yarınlara” Projesi başlatıldı.

Proje kapsamında; tüm Türkiye’de KOBİ’ler ile buluşmalar düzenlenerek ekonomideki son gelişmeler ışığında, KOBİ’ler için hayati önem taşıyan finansmana erişim ve yararlanabilecekleri destek programları, leasing ve kaynak alternatifleri, krediler, sigorta, garanti hizmeti ve borçlanma araçları vb konularda detaylı bilgilendirme çalışmaları yapılıyor.

Finansal Kurumlar Birliği ve İstanbul Ticaret Odası işbirliği ile 25 Ocak 2018’de düzenlenecek organizasyonda;  inşaat sektörünün temsilcileri ile bir araya gelmek, tüm paydaşların harekete geçirilmesi, farkındalığı arttırmak, sorun ve eksiklerin tespiti ve giderilmesi, inşaat sektörü için gelecek vizyonu oluşturmak temel amaç olarak belirlendi. İstanbul Dünya Ticaret Merkezi, Ege Konferans Salonu’nda gerçekleşecek etkinlik Habertürk ekranlarında canlı olarak yayınlanacak.

Detaylı bilgi için tıklayın: http://www.kobilerbulusuyor.org