buildingSMART Türkiye Fokus 2020-1 toplantısı 21 Mayıs'ta gerçekleşti

buildingSMART Türkiye Fokus 2020-1 toplantısı 21 Mayıs Perşembe günü online olarak gerçekleşti. Açılış konuşmasını yapan buildingSMART Türkiye Yürütme Kurulu Başkanı Muhammed Maraşlı konuşmasında şu ifadelere yer verdi “Sektörümüzün tüm paydaşlarının ortak çabasıyla, 3 yıllık bir çalışma sonucunda kurduğumuz ‘buildingSMART Türkiye; hem kamu, hem özel sektör, hem de sivil toplum kuruluşları iş birliklerimiz ile ülkemiz yapı sektöründe dijitalleşme çalışmalarının odak noktasına yerleşti. İnanıyoruz ki birlikte azimle ve aynı şevkle çalışmaya devam ettikçe ülkemiz için çok güzel işler ortaya koyacağız.”

Toplantının moderatörü ve konuşmacısı Türkiye İMSAD Genel Sekreteri ve bSTR Yürütme Kurulu Üyesi Aygen Erkal sunumunda chapter çalışmaları, Notion kullanımı, bSTR internet sitesi, üyeler, çalışma grubu faaliyetleri ve görüş toplama süreci ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

İkinci konuşmacı bSTR Yürütme Kurulu Üyesi & Teknoloji Çalışma Grubu Koordinatörü Tolga Canözkan Örnek Çalışma (Use Case) uygulamalarıyla ilgili detaylı bilgiler paylaştı. Örnek çalışma yönetimi içeriği ve faydalarından bahsetti. 

Son konuşmacı bSTR Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı & Standartlar ve Yayınlar Çalışma Grubu Koordinatörü Ahmet Çıtıpıtıoğlu ise bSTR işbirlikleri ve yol haritasını anlattığı sunumunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yüksek Fen Kurulu ile gerçekleşen toplantı, TSE Standart çalışmaları, MTC177 Ayna Komitesi ve GS1 Türkiye işbirliklerine değindi. 

*Toplantının sunum, oylama, toplantı kaydı ve haber detaylarına ulaşmak için tıklayınız.