“İnşaat Sektöründe Türkiye-İsrail Arasındaki İşbirliği Fırsatları Toplantısı”na İsrail Müteahhitler Birliği yetkilileri ile ülkemizin önemli firma temsilcileri katıldı

Türkiye İMSAD ve DEİK Türkiye-İsrail İş Konseyi işbirliği ile 20 Kasım tarihinde gerçekleşen “İnşaat Sektöründe Türkiye-İsrail Arasındaki İşbirliği Fırsatları Toplantısı”na İsrail Müteahhitler Birliği yetkilileri ile ülkemizin önemli firma temsilcileri katıldı. Toplantıda açılış konuşması gerçekleştiren Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Üyesi Müfit Ülke son dönemde İsrail’de çok önemli projelerin hayata geçirilmesi için çalışmaların başladığına dikkat çekerek "Başta otoyol inşaatları olmak üzere, elektrik santralleri, Leviathan bölgesi doğalgazının Avrupa’ya taşınmasına yönelik değerlendirilen farklı güzergahlardaki boru hattı ile ikinci bir uluslararası havalimanı gibi projeler planlanmakta. Bu projeler hem biz inşaat malzemeleri sanayicileri hem de müteahhitlerimiz için çok önemli fırsatlar içermektedir. İsrail pazarının büyük oranda ithalata dayalı olması da ihracatçılarımız açısından ciddi potansiyel yaratacaktır" dedi. Türkiye İMSAD'ın faaliyetleri anlatan Müfit Ülke sektörün ihracat performansını da güncel verilerle paylaştı.

Türkiye İMSAD Genel Sekreteri Aygen Erkal toplantıda inşaat ve inşaat malzemeleri sanayisine yönelik detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Aygen Erkal inşaat sektöründe dijitalleşmenin önemine değinerek buildingSMART Türkiye Çalışma Grubu'nu ve çalışma grubunun faaliyetlerini anlattı.

* Sunuma ulaşmak için ismin üzerine tıklayın.

Aygen Erkal, Türkiye İMSAD Genel Sekreteri