Türkiye İMSAD Üye Buluşması gerçekleşti

 

Türkiye inşaat malzemesi sektörünün gelişmesinde 35 yıldan bu yana aktif olarak görev yapan Türkiye İMSAD, 28 Şubat 2019 tarihinde Üye Buluşması kapsamında üye firma ve dernek temsilcileriyle bir araya geldi.

Buluşmanın açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan "1984 yılından bu yana, inşaat malzemesi sektörünü bir araya getirmek, ülkemizin ve sektörümüzün gelişimine katkı sağlamak amacıyla faaliyetlerimizi 35 yıldır siz kıymetli üyelerimizden aldığımız güç ile sürdürüyoruz” diyerek sözlerine başladı. Konuşmasında Türkiye ekonomisi ve inşaat sektörüne yönelik güncel verileri paylaşan Ferdi Erdoğan, 2018 yılında atağa geçen inşaat malzemesi sanayisinin ihracat performansını yıllara göre değerlendirdi. Sektörün en önemli konuları hakkında bilgi veren Ferdi Erdoğan dış ticaret, kentsel dönüşüm, kentsel ve endüstriyel yenileme, dijitalleşme ve Endüstri 4.0, Ar-Ge ve inovasyon, yerli malı, lojistik, haksız rekabet, piyasa denetim ve gözetimi, nitelikli insan gücü gibi başlıklarda Türkiye İMSAD olarak önerilerini ve değerlendirmelerini anlattı. Ferdi Erdoğan daha sonra sözü Türkiye İMSAD Geçmiş Dönem Başkanı Doğan Hasol’a verdi. Doğan Hasol Türkiye İMSAD’ın kuruluşundan bu yana geçen süreci katılımcılarla paylaşarak 35 yılı kısaca özetledi. Ardından söz alan Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin turizm sektörü hakkında güncel verileri ve yenileme sektörüne yönelik işbirliği olanaklarından bahsetti. Oya Narin şunları söyledi “1983-84 yılında çalışmaya başladığım zamanlarda demir borudan plastik boruya geçmenin hayallerini yaşıyorduk. Arıtma tesislerimiz yoktu, fosseptikle çalışıyorduk; yollarımız yoktu, havalimanlarımız yoktu. Sonradan büyük atılımlarımızı, otellerimizde sizlerin bize sağladığı önemli ve pratik ürünlerle, malzemelerle sağlayabildik. Bundan sonraki dönemde, bu öncesinde yaptığımız atılımı, daha farklı şekilde sürdüreceğiz. Projelerimize Türkiye İMSAD ve diğer turizm dernekleri de dahil olmak üzere bir işbirliği yaparak devam edeceğiz. Mevcut tesislerin özgün bir şekilde renove olması, estetik değerlerin ön planda tutulması için proje yönetimi, proje çözümleri konusunda işbirliği yapmamızda çok fayda olduğunu düşünüyoruz.”   

Türkiye İMSAD Genel Sekreteri Aygen Erkal ise derneğin faaliyetleriyle ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Komite faaliyetleri hakkında detaylı bilgileri paylaşan Aygen Erkal dernek olarak gelecek dönem planlarını da anlattı.

Gecede ayrıca Ferdi Erdoğan yeni üyelerle birlikte 35. yılını dolduran üyelere plaket takdim etti. Yeni üyelerden İskele Kalıp Sanayicileri Derneği adına Dernek Genel Sekreteri Akın Alıkçıoğlu, Kablo Sanayicileri Derneği adına Teknik Komite Başkanı Tamer Yavuztürk, Asran Grup adına Genel Müdür Mustafa Yıldırım, Affani adına Genel Müdür Fatma Güven Ozut, Fischer adına Genel Müdür Özgür Ceylan ve İzobedel adına Genel Müdür Vasfi Ayözlek üye plaketlerini aldı. 35 yılını dolduran firmalardan Eczacıbaşı adına Yatırımlar Direktörü Mehmet Mercan, Kale Seramik Çanakkale Kalebodur Seramik adına Genel Müdür Okan Gedik, Türk Demirdöküm adına Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna, Türk Ytong adına Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar, Çuhadaroğlu adına Genel Müdür Kenan Aracı, Kil-San adına Kadir Başoğlu, Valfsel Armatür adına Yönetim Kurulu Üyesi Şafak Duran ve İzocam adına Pazarlama Direktörü Dr. Kemal Gani Bayraktar plaketlerini teslim aldı.

Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Projeleri 2018 kazananları da Üye Buluşması kapsamında ödüllendirildi.

Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Projeleri’nde, Çevre Alanı’nda birincilik ödülünü; “Sinyal Kesici Tek Duvar ve Kaplama Malzemesi (Emibloc)” projesi ile AKG Gazbeton kazandı. İkincilik ödülüne, “Aluform GES Projesi” ile Aluform Pekintaş; üçüncülük ödülüne ise “Endüstriyel Bağlayıcı Proses Yıkama Suyu Geri Kazanımı” projesi ile Betek layık görüldü.

Geleceğe Yatırım Projeleri Ekonomi Alanı’nda birincilik ödülünün sahibi “BRICKER” projesiyle Özyeğin Üniversitesi Enerji, Çevre ve Ekonomi Merkezi (EÇEM) oldu. İkincilik ödülüne “Sıcak Soğuk Su Musluk Valfi ve Pompalı Sirkülasyon Birimi” projesiyle Erk Mühendislik layık görülürken, üçüncülük ödülü “Kızgın Yağ Kazan Bacası Isısının Geri Kazanılması ile Birlikte Enerji Tasarrufu” projesi ile BTM’ye verildi.

Geleceğe Yatırım Projeleri Sosyal Alan’da ise birincilik ödülünü, “Yeni Nesil” projesiyle Özyeğin Üniversitesi Enerji, Çevre ve Ekonomi Merkezi (EÇEM) kazanırken, “Akçansa Betonik Fikirler Proje Yarışması” ile Akçansa ikincilik ödülüne layık görüldü. Üçüncülük ödülünü “Lineadecor Engelsiz Mutfak” projesi ile Dekor Ahşap Ürünleri Sanayi kazandı.

Dereceye giren firmaların temsilcileri; AKG Gazbeton Genel Müdür Yardımcısı Uğur Çelikkayalı, Aluform Pekintaş Genel Müdürü/CEO’su Özhan Olcay, Betek Boya Operasyonel Mükemmellik ve Endüstriyel Grup Genel Müdür Yardımcısı Serkan Büyükcan ödüllerini Türkiye İMSAD Geçmiş Dönem Başkanı ve Mevcut Dönem Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dündar Yetişener’den; Özyeğin Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölüm Başkanı ve EÇEM Direktörü Prof Dr. Pınar Mengüç, Erk Mühendislik Firma Kurucu Ortağı ve İnovasyon & Ar-Ge Yöneticisi İskender Kostak ve BTM Danışmanı Josef Bonfil ödüllerini Türkiye İMSAD Geçmiş Dönem Başkanı ve Mevcut Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Hinginar’dan; Enerji, Çevre ve Ekonomi Merkezi (EÇEM) Özyeğin Üniversitesi’nden Yüksek Mimar, Uzman Araştırmacı Yasemin Somuncu, Akçansa Kurumsal İletişim Müdürü Banu Üçer ve Dekor Ahşap Ürünleri Ürün Geliştirme Müdürü Timur Erbil ise ödüllerini Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Çevre Dostu Malzeme Komitesi Yönetim Kurulu Koordinatörü Ercüment Yalçın’dan aldılar.

* Sunumlar için ismin üzerine tıklayın.

Ferdi Erdoğan, Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı 

Aygen Erkal, Türkiye İMSAD Genel Sekreteri

* Üye Buluşması 2019 fotoğraf albümü için tıklayın.