Türkiye İMSAD, YTMK Ulusal Tünelcilik Çalışma Grubu'na katıldı

Yollar Türk Milli Komitesi (YTMK)  Tünelcilik ve Yeraltı Yapıları Şubesi tarafından düzenlenen Ulusal Tünelcilik Çalışma Grubu Toplantısı, Karayolları Genel Müdürlüğü Yücetepe Yerleşkesi’nde 19 Şubat 2015 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıya Türkiye İMSAD adına Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tunaman katıldı.

 

Ulusal Tünelcilik Çalışma Grubu’nun ilk toplantısı, 19 Şubat 2015 tarihinde, Karayolları Genel Müdürlüğü’nde tünelcilik sektörü ile ilgili çalışan kamu kurum kuruluşlarının, özel sektörün, belediye başkanlıklarının, STK ve meslek kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.
Toplantıya Karayolları Genel Müdürlüğü, Yollar Türk Milli Komitesi, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü, T.C. Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü, Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Müşavirler ve Mimarlar Birliği ve Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD)’ni temsilen toplam 21 kişi katıldı.
Yollar Türk Milli Komitesi Genel Sekreteri A. Gürkan Gürkan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, tanışma, A. Gürkan Güngör tarafından yapılan “Yollar Türk Milli Komitesi Tanıtım” konulu sunumu, YTMK Tünelcilik ve Yeraltı Yapıları Şubesi Koordinatörü Dr. Ebru Akış tarafından yapılan “YTMK-Tünelcilik ve Yeraltı Yapıları Şubesi-Genel Bilgi” ve Karayolları Genel Müdürlüğü, Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı, Zemin Mekaniği ve Tüneller Şubesi Müdürü Sina Kiziroğlu tarafından yapılan “Dünya’da ve Türkiye’de Tünelcilik: Karayolu Bakış Açısı” sunumları ile devam etti. Tünelcilik sektörü ile ilgili olarak temsilcilerin sorunlarının tartışılmasından sonra toplantı değerlendirmesi yapılarak toplantı sonlandırıldı. Kötü hava koşulları nedeniyle toplantıya katılamayan değerli kurum temsilcilerine toplantı sonrası gerekli bilgilendirmeler yapıldı.