4. Uluslararası Uygunluk Değerlendirmesi Sempozyumu, 11-12 Kasım 2016

 

Uluslararası Uygunluk Değerlendirme Sempozyumu, Uygunluk Değerlendirmesi Derneği (UDDer) tarafından 11-12 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul Harbiye Askeri Müzesi’nde gerçekleştirilecek.

Kuruluşundan bugüne faaliyetlerinin önemli bir bölümünü uygunluk değerlendirme konusunda farkındalığın artırılması ve bilinçlendirme için sürdüren UDDer tarafından 11-12 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul Harbiye Askeri Müzesi’nde “4. Uluslararası Uygunluk Değerlendirme Sempozyumu” düzenlenecek. Sempozyumda yerli ve yabancı konuşmacı ve katılımcılarla birlikte uygunluk değerlendirmesi alanındaki son gelişmeler değerlendirilecek, genel oturumların yanı sıra mesleki yeterlilik, tüketici ürünlerinin uyguluk değerlendirmesi, uluslararası gözetim, yönetim sistemleri, asansör makine vb. endüstriyel ekipman muayeneleri, gıda-tarımda uygunluk değerlendirmesi, ulaştırma, enerji ile çevre ve sürdürebilirlik konularında eşzamanlı oturumlar olacak.

 

Uygunluk Değerlendirmesi Derneği (UDDer), ürün güvenliği ve kalitesinin sağlanması için çok önemli bir faaliyet olan uygunluk değerlendirmenin (test, muayene ve belgelendirme hizmetlerinin) ülkemizde gelişimini ve tanıtımını desteklemek amacıyla 2006 yılında kurulan bir dernektir. UDDer’in üyeleri arasında belgelendirme-muayene kuruluşları, laboratuvarlar, bu konuda düzenleyici ve denetleyici Bakanlıklar ve kamu kurumları, ticaret ve meslek odaları-kuruluşları ile tüketici örgütleri yer almaktadır.

 

Sempozyumun açılışı 11 Kasım 2016 Cuma günü saat 09.30’da gerçekleştirilecek.