Afrika’nın lider iki sektörü tek etkinlikte buluşuyor

Geleceğin ticari partneri Afrika’nın, özellikle Orta/Batı bölgesinin iki lokomotif sektörü, enerji ve yapı tek etkinlikte buluşuyor. Tüm gelişmekte olan ülkelerde yaşanan enerji ve altyapı eksikliği ile konut açığı Kamerun’da da kendini göstermekte, dolayısıyla ülke kaynaklarının önemli bir bölümü bu alanlara kaydırılmakta. Kamerun Hükümeti ve Kamerunlu işadamları özellikle Türkiye’den bu iki alanda yatırımcı ve partner arayışı içindeler. İşte bu nedenle, 1. Kamerun Uluslararası Güç, Enerji ve Ekipmanları Kongre ve Fuarı ile 2. Kamerun Uluslararası Yapı ve İnşaat Malzemeleri Fuarı, aynı tarihlerde, 13 – 16 Eylül 2017 arasında, tek bir çatı altında, TurcamHall’de bir araya geliyor. Amaç, yüksek katılımcı sayısıyla her iki sektörün de güçlü kuruluşlarını bir araya getirerek Kamerun kamuoyu ve iş çevresi nezdinde daha güçlü bir Türkiye imajı oluşturmak ve Türk işadamlarının doğru ticari bağlantılar kurmasını sağlamak.

 

Etkinlik, gerek Türkiye’den, gerekse Kamerun’dan yoğun ilgi ve destek görüyor. Türkiye ayağını, T.C Ekonomi Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü, Gazi Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, GÜNDER gibi kuruluşlar destekliyor ve “OSTİM Ortadoğu sanayi ve Ticaret Merkezi”, kümeleri ve üyeleriyle geniş kapsamlı bir katılım gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Kamerun’da ise, Kamerun Ticaret Bakanlığı, Kamerun Enerji ve Su Kaynakları Bakanlığı, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü, Kamerun Finans Bakanlığı, Kamerun Ticaret ve Sanayi Odası ve Yaoundé Üniversitesi etkinliğe desteklerini sağlamış durumda.