Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri 27. kez sahiplerini bulacak

1991 yılından 2017 yılına kadar Yapı-Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen Türkiye’nin yapı malzemesi alanındaki ilk ürün ödülü “Altın Çekül”, 2020 yılı itibarıyla Yapı Kataloğu çatısının altında 3 kategoriye uygun kriterler etrafında, profesyonel ve kendi alanlarında uzman nitelikte kişi ve kurumlarca, ürün ve firmalara verilmeye devam ediliyor.

48 yıllık tarihinde mimarların, projelerin, şantiyelerin yapı malzeme firmalarıyla tanışmalarını ve ürünlerle ilgili detaylı bilgi edinmelerini hedefleyen Yapı Kataloğu, 2020 yılı itibarıyla Altın Çekül ödüllerini bünyesinde düzenleyerek, yapı sektörünü uluslararası boyuta taşıyacak misyona büründü. Türkiye İMSAD'ın destekleyen kurumlar arasında yer aldığı, 26.'sı 2020 yılında “Yapı Kataloğu” çatısı altında ilk kez düzenlenen yarışma; 2021 yılında da yine Yapı Kataloğu ev sahipliğinde 27. kez düzenlenerek yapı sektörünün nabzını tutmaya devam ediyor.

Altın Çekül Uluslararası Yapı Ödül programı, 30. yılına yaklaşırken, Türk yapı sektöründe yapı malzemesi alanında faaliyet gösteren yapı malzemesi üreticisi veya temsilcisi firmaların, kuruluşların, akademik grupların, araştırma laboratuvarlarının, girişimcilerin başvurabileceği bir ödül programı olup, yapı malzemesi alanında yeni fikir, teknoloji ve ürünleri destekleyerek sektörün gelişimine sağladığı katkıyı her geçen gün artırmayı hedefliyor.

Detaylı bilgi için tıklayın...