ÇEDBİK 2016 Uluslararası Kongresi

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından düzenlenen “Yeşil Binalar Zirvesi”, bu sene “ÇEDBİK Kongre 2016” adı altında 4-5 Şubat 2016 tarihinde InterContinental Otel’de düzenlenecek.

 

Yurt dışından katılımcılarla birlikte 40 konuşmacının yer alacağı kongre, paneller şeklinde gerçekleşerek interaktif bir şekilde devam edecek.

 

Türkiye İMSAD’ın da destekçileri arasında yer aldığı kongre’nin “Sürdürülebilir Malzeme” konulu panelinde Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Oktay Alptekin de panelist olarak yer alacak.

 

 

Kongrenin ana teması "Dayanıklı Şehirler İçin Düşünsel Dönüşümler" ve "Binadan Yerleşkeye Bütünsel Tasarım için Diyalog" olarak belirlendi.

 

Kongrede 7 oturumda, 7 başlık altında ve yaklaşık 40 konuşmacıyla sürdürülebilir bina konulara değinilecek.

 

Kongrenin ana konuları:

 

-    Sürdürülebilir Bina Yönetimi

-    Sürdürülebilir Malzeme

-    Sürdürülebilir Verimlilik

-    Entegre Tasarım

-    Sürdürülebilir Bina Belgelemesi

-    Sürdürülebilir Finans

-    Sürdürülebilir Yerleşkeler

 

 

?

 

ÇEDBİK 2016 Uluslararası Kongresi, 4-5 Şubat 2016 tarihleri arasında "Dayanıklı Şehirler için Düşünsel Dönüşümler" / "Binadan Yerleşkeye Bütünsel Tasarım için Diyalog" temasıyla gerçekleştirilecek.

 

 

Sekiz oturumda, yedi başlık altında ve yaklaşık kırk kadar konuşmacıyla sürdürülebilir bina alanında hemen her önemli konuya değinecek kongrede, izleyicilerin de katılımcı olabilecekleri, etkin rol alabilecekleri bir diyalog ortamı oluşturulacak.

 

 

Kongre web sitesi: http://yesilbinalarzirvesi2016.org/