ÇEDBİK Konut EDGE Tanıtımı - 19 Nisan 2017

 

ÇEDBİK-Konut Sistemi ve IFC’nin EDGE Yeşil Bina Programı Tanıtımı 19 Nisan 2017 Çarşamba günü TSMD Mimarlık Merkezi-Ankara'da gerçekleştirilecek.

Türkiye'nin ilk ve tek Yeşil Bina Sertifika Sistemi olan ÇEDBİK-Konut Sertifikası Tanıtım Toplantıları Başladı. Yeşil binalar alanındaki araştırmalara ve çalışmalara devam eden Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği, yeni konut projelerinde uygulanmak üzere Türkiye koşullarına uygun sertifika sistemi ÇEDBİK-Konut’u oluşturmuştur. ÇEDBİK-Konut Sertifika Kılavuzu, 100`den fazla akademisyen, sivil toplum kuruluşu ve sektör temsilcisinin ortak aklı doğrultusunda Türkiye`de geliştirilip şekillenmiştir. ÇEDBİK-Konut Sertifikası kapsamında konutlar; Bütünleşik Yeşil Proje Yönetimi, Arazi Kullanımı, Su Kullanımı, Enerji Kullanımı, Sağlık ve Konfor, Malzeme ve Kaynak Kullanımı, Konutta Yaşam, İşletme ve Bakım, Yenilikçilik olmak üzere 9 başlık altında değerlendirilmektedir.

Detaylı bilgi için: http://www.cedbik.org/cedbikkonut-sertifikasi_p1_tr_44_.aspx

 

Dünya Bankası Grubu üyesi IFC’nin bir yeniliği olan EDGE (Excellence in Design for Greater Efficiencies) sistemi artık Türkiye'de. IFC ile yapılan anlaşma kapsamında, Türkiye'de EDGE Yeşil Bina Programı Eğitimleri ÇEDBİK tarafından verilmeye başlandı. 2017-2018 yıllarında İstanbul, Ankara ve İzmir'de düzenlenecek EDGE Tanıtım ve Uzmanlık eğitimleri ile enerji, su ve malzeme konularında değerlendirme sunan hızlı, kullanımı kolay ve hesaplı olan EDGE Sertifikasyon Sistemi’ni kısa sürede öğrenmek mümkün.

EDGE Uzmanı ve EDGE Denetçisi olabilmek için eğitimlere katılmanın zorunludur.

Detaylı bilgi için:  https://www.edgebuildings.com

 

19 Nisan 2017 Çarşamba günü Ankara’da Türk Serbest Mimarlar Derneği Mimarlık Merkezi’nde ÇEDBİK-Konut ve EDGE Yeşil Bina Değerlendirme Sistemleri Ücretsiz Tanıtım toplantısı yapılacaktır. Toplantı, 09:00 - 12:30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Eğitimler, Macaristan İhracat-İthalat Bankası (EximBank) tarafından sağlanan fonun katkılarıyla düzenlenmektedir.

Eğitimler;  Türkiye İMSAD, AYİDER, İstanbul SMD tarafından desteklenmektedir.

 

Tarih: 19 Nisan 2017 Çarşamba

Kayıt: info@cedbik.org

Adres:  Türk Serbest Mimarlar Derneği - TSMD Mimarlık Merkezi

Dumlupınar Bulvarı Eskişehir yolu 7. Km

2123. sok. No:164 (Kentpark AVM Arka Cephesi)

Mustafa Kemal Mahallesi 06520 Çankaya-Ankara