Dinamik İnşaat Yönetimi Zirvesi 14 Nisan’da düzenlenecek

Türkiye’de Proje Yönetim bilincinin gelişmesi amacı ile 21 yıldır faaliyet gösteren İPYD bu sene 19.sunu düzenlemekte olduğu Dinamikler Uluslararası Proje Yönetim Kongresi ile birlikte 2. Dinamik İnşaat Yönetimi Zirvesi’ni düzenliyor. 

Zirvede; tasarım aşamasından uygulama sonunda bina teslimine kadar tüm aşamalarda; değişken koşullara karşı esneklik, müşteri memnuniyeti, iş birliği, verimlilik, yalınlık, otonomi, takım çalışması, çalışan motivasyonu ve mutluluğu temalarına odaklanan Çevik/Agile yaklaşımların belirsizlik ve karmaşıklık katsayısı yüksek projelerde başarıya katkısı değerlendirilecek.

Avrupa ve ABD’de İnşaat sektöründe giderek yaygınlaşan Çevik yaklaşımlar konusunda Türk İnşaat Sektörünün önde gelen isimleri, Özge Arıoğlu (Yapı Merkezi Selami Gürel’in (ENG-Metal Yapı) yanı sıra özellikle kamu-özel sektör iş birliği projelerinde SCRUM yaklaşımı sayesinde kazanılan avantajları aktarmak üzere Simon ORRELL de konuşmacılar arasında yer alacak.  AgileTurkey kurucularından Mehmet Yitmen katılımcılarla takım olma deneyimi üzerine bir etkinlik gerçekleştirecek.

Sektörün ilk ÇEVİK takımlarının deneyimlerini aktaracakları, ÇEVİK Takımlarının Deneyim paneli ile birlikte bir de sektöre yönelik inovatif çözümler geliştiren start-up’ların İnşaat Sektörünün verimliliğine sağlayacakları katma değerin değerlendirildiği “START-UP” paneli bulunuyor.

Etkinlik kapsamında Türkiye İMSAD üyelerine özel yüzde 10 indirim uygulanacak.