Hazır Beton Sektörü İstanbul'da Buluşuyor - 4-5 Haziran...

Avrupa Hazır Beton Birliği’nin (ERMCO) 2015 Kongresi İstanbul’da düzenlenecek. Toplantıya Türkiye Hazır Beton Birliği ev sahipliği yapacak.
Avrupa Hazır Beton Birliği’nin 2015 Kongresi 4-5 Haziran 2015 tarihleri arasında İstanbul Askeri Müze’de gerçekleştirilecek. Türkiye Hazır Beton Birliği’nin ev sahipliğinde düzenlenecek kongreye Avrupa başta olmak üzere birçok ülkeden 400’ü aşkın hazır beton sektörü temsilcisi katılacak.
60 bilimsel bildirinin sunulacağı kongrede, beton çözümlerinin sürdürülebilirliği, betonun topluma katkısı, beton konusundaki gelişmeler, betonun pazarlanması ve yönetimini ele alan dört farklı oturum düzenlenecek. Ayrıca kongrede eş zamanlı olarak betonun üretimine ve test edilmesine yönelik malzemelerin, ürünlerin ve ekipmanların sunulduğu bir sergi de yer alacak.
Kongrenin en önemli konuğu ise sektör için çok değerli bir akademisyen olan Surendra P. Shah olacak.  Northwestern Üniversitesi’nde profesör olan Shah, kongrede “Son 50 Yılda Beton Bilimindeki Gelişmeler” başlıklı bir konuşma yapacak.
Kongrede Dünya Harikaları da Sergilenecek
National Geographic’in dünyanın en iyi 25 harikası arasında gösterdiği Jason De Caires Taylor’ın sualtı beton heykellerinin fotoğrafları da ERMCO 2015 Kongresi kapsamında sergilenecek. Taylor, beton, çimento ve kum karışımı ile ürettiği heykellerinde günümüz insan yaşamından kesitleri modelliyor. Kongrede Taylor’ın 18 şaheserinin fotoğrafları yer alacak.