Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin Resmi Ziyareti vesilesiyle İngiltere’ye Özel Sektör Heyet Ziyareti, 28-29 Kasım

 

T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci, Türkiye-İngiltere Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı vesilesiyle, 28-29 Kasım 2017 tarihlerinde İngiltere’ye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. 29 Kasım 2017 tarihinde her iki ülke bakanlarının katılımıyla “İngiltere-Türkiye İş Forumu” düzenlenecek.

Türkiye'nin İngiltere ile ticaret hacmi 2016 yılında 17,1 milyar dolara ulaşmış olup, ihracat fazlalığı 6 milyar doların üzerinde. İngiltere’nin ithalatında ilk yirmi ülke arasında yer alan Türkiye’de, 2500’ün üzerinde İngiliz firma faaliyet göstermekte olup AB ülkeleri ortaklı uluslararası sermayeli şirketlerin içinde İngiltere, Türkiye ekonomisinde ikinci sırada yer alıyor. Bu kapsamda İngiltere, ülkemizin halihazırda önemli ve güçlü bir ekonomik partneri konumunda. Anılan ziyarete öncelikli olarak akıllı şehirler, finansal hizmetler, inşaat / altyapı ile üçüncü ülkelerde işbirliği alanlarında faaliyet gösteren firma temsilcilerinin katılımında fayda görülüyor.

Taslak ziyaret programına ekten ulaşabilirsiniz. İş Forumu’na katılım 25 kişiyle sınırlı sayıda olup aşağıdaki web linkinde yer alan katılım formunun 16 Kasım 2017 Cuma  gününe kadar doldurularak başvuruların ödemeyle birlikte tamamlanmış olması gerekmektedir.

 

Ek: Taslak Program