IV. İstanbul Karbon Zirvesi, 26 Nisan 2017

 

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D)  tarafından düzenlenen IV. İstanbul Karbon Zirvesi, 26 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)’nde gerçekleştirilecek.

 

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D)  tarafından İTÜ ev sahipliğinde, Uluslararası Emisyon Ticareti Derneği desteğinde 26 Nisan 2017 tarihinde düzenlenecek olan IV. İstanbul Karbon Zirvesi’nde resmi erk, yerel yönetimler, akademi, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları ve gençler bir araya gelerek,  karbon yönetimi, karbon finansmanı ve Türkiye'nin iklim değişikliği ile mücadele yolu tüm yönleri ile incelenecek.

 

Zirvede Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Taraflar Konferansları, Paris (COP21) ve Marakeş (COP22) ardından yaşananlar ve Kasım 2017 gerçekleştirilecek Bonn(COP23) Konferansı’na giden yol masaya yatırılarak, "Sera Gazı Emisyonları Azaltımı için T.C. Niyet Edilen Ulusal Olarak Belirlenmiş Katkısı" konusunda sanayinin konumu irdelenecek. "Karbon Yönetimi ve Endüstri" oturumunda farklı sektörlerdeki firmaların yöneticileri sürdürülebilirlik yönetimlerini, düşük karbon ekonomisi stratejilerini anlatacak.

 

Karbon azaltımı proje ve uygulama başarıları için karbon cimrisi kişi ve kuruluşlara verilen "Düşük Karbon Kahramanı Ödülü" başvuruları 14 Nisan 2017 tarihine kadar yapılıyor.

 

Bilgi: filiz@itu.edu.tr; 0212 285 68 37; 0532 286 21 55 - 

http://www.istanbulcarbonsummit.org/tr/