Kolombiya-Ekvador Heyet Ziyareti

DEİK/Türkiye-Kolombiya ve Türkiye-Ekvador İş Konseyleri tarafından Kolombiya ve Ekvador’a yönelik bir heyet ziyareti düzenlenmesi planlanıyor. Kolombiya’da başkent Bogota, Ekvador’da başkent Quito ve Guayaquil şehrini kapsayacak olan ziyaret çerçevesinde, her iki ülkenin önde gelen kamu-özel kurum temsilcileri ile üst düzey görüşmeler gerçekleştirilmesi öngörülüyor. 

Türk müteahhitlik firmalarının 2018 yılında yurtdışında 19.9 milyar dolar tutarında taahhüt projesi üstlendikleri ve son dönemde yaşanan jeopolitik gelişmeler, petrol fiyatlarındaki hareketlilik gibi nedenlerle Güney Amerika ve UNASUR ülkelerini potansiyel pazar olarak gördükleri biliniyor. 

Bu ziyaret Kolombiya ve Ekvador’da önümüzdeki dönemde faaliyete geçmesi planlanan altyapı, inşaat, enerji ve turizm yatırımı projelerine yönelik olarak gerçekleştirilecek. İilgili proje dokümanları ve sunumlar aşağıda verilen linklerde yer alıyor. Ziyaretin verimli geçmesini teminen,  anılan projelerle ilgilenen firma temsilcileri için Kolombiya ve Ekvador’da üst düzey kurumsal ve resmi temaslar organize edilecek. Ziyarete katılım sağlayacağını bildiren firmalar ile ortak ziyaret tarihi belirlenmesi hedefleniyor. 

Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/881/12535 adresinde yer alan katılım formunun doldurarak 5 Nisan Cuma günü mesai bitimine kadar DEİK’e iletmeleri gerekmektedir.  

Ekvador Proje Dökümanları için Link:

http://www.deik.org.tr/contents-fileaction-18565

Kolombiya Proje Dökümanları için Link:

http://www.deik.org.tr/contents-fileaction-18567