Project Egypt 2016 Fuarı, 11-14 Şubat 2016

 

 

Project Egypt 2016 Fuarı, 11-14 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

 

Project Egypt 2016 Fuarı hakkında detaylı bilgi için: http://www.entfairs.com/tr 


 

 

Afrika'nın Multimilyar dolarlık pazarına giriş için kaçırılmaz fırsat… Mısır, bölgesel ve uluslararası yatırımcılar için, ülkenin en acil ihtiyaçlarını karşılayacak olan büyük ölçekli kentsel gelişmelerin yanı sıra mega altyapı projeleri ve kamu sektörü tesislerinin temelini atıyor. Şarm El-Şeyh’te bu yıl gerçekleşen başarılı yatırım zirvesinden sonra açıklanan ve hükümet tarafından planlanan çeşitli altyapı ve kalkınma projeleri yer alıyor. Kahire dışında 45 milyar dolarlık ‘Yeni Başkent ’inşaatına yol açan uydu geliştirme ve 37 milyar dolarlık bir milyon yeni konut inşası, yatırımların akışının başlaması ile açılacak mega projelerin sadece birkaçını kapsıyor. Bugün 104 milyar dolar değerinde planlanmış ancak atanmamış projeler bulunuyor.

 

Project Egypt 2016 Fuarı, Mısır ve Afrika ülkelerinin tüm karar verici mekanizmalarını bir araya getirecek tek bir yerde buluşma noktası olacak ideal platformdur. Komşu Afrika ülkelerine giriş içinde fırsat olan Project Egypt 2016 fuarı Mısır’ın yeni filizlenen genişleme taleplerini ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 11-14 Şubat 2016 tarihlerinde düzenlenecektir. Project Egypt 2016 Mısır’ın muazzam yapı taleplerini karşılamak için Dünya çapında tanınmış yapı malzemesi ve ekipman üreticilerine ev sahipliği yapacak.

 

Yaklaşan Multi milyon dolarlık projeler

-Yeni Başkent: Kahire dışında 45 milyar dolar değerinde ki uydu geliştirme projesi bir milyon yeni konut inşası

-Said Limanı: El-Sokhna ve Arish a Safaga’da limanların genişletilmesi

-Süveyş Uluslararası Sanayi ve Lojistik Merkezi

-Hükümet, Kentsel Alanlarda iş merkezleri, müzeler ve kamu tesisleri geliştirmek ve modernize etmek üzere geliştirilen projeler

-38.000 m2 Mısır-Amerikan Tıp Merkezi

-Mall of Egypt:165.000m2 alışveriş merkezi inşası projesi

-Uluslararası Havaalanı yakınında Çok amaçlı bir merkez inşası projesi

-Kahire’de, önemli liman çalışmaları, yol ve hastane projeleri

-Yatırımların yaklaşık % 20’si Mısır’ın konut ihtiyaçlarını karşılamak için tahsis edilecek olup, şuanda talep 3,5 milyon konut birimindedir.

 

Kamu-Özel sektör ortaklığı temelinde uygulanacak büyük projeler

-Ayaat City

-Alexandria-Luxor Yüksek Hızlı Tren Yolu

-Dairout Elektrik Santrali

-Safaga Liman Genişletmesi

-Abu Rawash Atık Su Arıtma Tesisi