Project İran 2016 Fuarı, 24-27 Nisan 2016

 

Project İran 2016 – 2. Uluslararası Yapı Malzemeleri, Ekipman ve Çevre Teknolojileri Fuarı, 24-27 Nisan 2016 tarihleri arasında Tahran’da gerçekleştirilecek.

İran, dünyada henüz keşfedilmemiş son büyük pazar… 80 milyon nüfus, 415 milyon dolar GSYİH, Dünya’nın en geniş petrol ve gaz rezervleri… 

 

Project İran 2016 Fuarı hakkında detaylı bilgi için: http://www.entfairs.com/tr 

  

İran, yapı sektörünü modernleştirmek ve genişletmek için yürürlükteki iddialı bir planla hareket ediyor. İhtiyaçlar sonsuz: İran, toplu konut projelerinin inşasında, araştırma ve eğitimde, yapı malzemelerinin üretiminde ve uluslararası firmaların son teknoloji ve deneyimlerinden faydalanmak için işbirliği arayışı içinde.

Project Iran 2015 yılındaki başarısıyla İran’ın en büyük uluslararası fuarı haline gelmiştir. Bu başarının üzerine “Project İran 2016 – 2. Uluslararası Yapı Malzemeleri, Ekipman ve Çevre Teknolojileri Fuarı” bir kez daha uluslararası uzmanları Iran pazarına getirmek ve ülkenin gelecek vaat eden inşaat sektörünün muazzam potansiyelinin şekillenmesine katkıda bulunmak için Tahran Uluslararası Daimi Fuar Alanı’nda 24-27 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirilecektir.

2015 Yılında 15 Ülke Pavilyonu yer almıştır. Pavilyon olarak katılan ülkeler: Avusturya, Almanya, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti, Çin, Hindistan, Fransa, İran, İtalya, İspanya, Kore, Romanya, Rusya ve Türkiye’dir.

Geçtiğimiz son 10 yılda, küresel yatırımcılar henüz keşfedilmemiş pazarlardaki yeni fırsatlara ulaşmak istediler ve Birçok uluslararası uzman ve tanınmış ekonomiste göre de İran dünya çapında bu şekilde bulunan son fırsatı temsil eden çok büyük bir pazar. Bol miktardaki doğal kaynakları, çeşitlendirilmiş ekonomisi, vasıflı genç işgücü, tüm sektörlerde artan talebi ile İran global ekonomiyi önemli ölçüde değiştirecektir.

İran ekonomisinin önümüzdeki 5 yıl içinde % 8-10 oranında büyüyerek 1.5 trilyon dolar ’lık GSYİH ’ya ulaşması beklenmektedir.

 

İran’ın inşaat pazarı 90 milyar dolar değerinde

Ülkeye yabancı sermaye girişinin serbestleşmesiyle bu rakam 2016 yılında 154 milyar dolar seviyelerine çıkacak ve ambargoların hafifletilmesi ile pazar katlanarak büyüyecek.

İran’daki yapı sektörü yerli ve yabancı yatırımlar sayesinde her geçen gün büyümekte ve artan nüfustan kaynaklanan konut ihtiyacı bu sektörün devamlılığının garantisi.  Her yerde gökdelenler, lüks apartmanlar ve süslü AVM’ler yükseliyor. Yaptırımların kaldırılmasıyla pazara olan uluslararası ilgi daha büyük bir hale gelirken, sermayeye erişim daha kolay olacak ve modern teknolojiler daha çok talep edilecek.

MUHTEMEL KONUT İHTİYACI (2014-2026)

Yeni oluşan hane ihtiyaçlarını karşılamak için gereken konut sayısı

5.828 Milyon

Mevcut boşluğu doldurmak için gereken konut sayısı

1.162 Milyon

Terkedilmiş kentsel alanların onarımı için gereken konut sayısı

3 Milyon

Terkedilmiş kırsal alanların onarımı için gereken konut sayısı

2.310 Milyon