Tünelcilik Semineri - 31 Mart-1 Nisan 2015

Tünelcilik Semineri, 31 Mart-01 Nisan 2015 tarihleri arasında Karayolları Genel Müdürlüğü Halil Rıfat Paşa Salonu’nda gerçekleştirilecek.
Türkiye’de farklı sektörler tarafından projelendirilen ve inşa edilen tünellerin büyük çoğunluğu Yeni Avusturya Tünel Açma Metodu (NATM) kullanılarak yapılıyor. Karayolları Genel Müdürlüğü Şartnamelerinde kullanılan NATM projelendirme kriterleri, Avusturya Şartnameleri temel alınarak hazırlanıyor.
NATM projelendirme ve yapım şartname kriterlerinde şimdiye kadar yapılan değişiklikler, bu değişikliklere göre geliştirilen uygulamalar ve edinilen tecrübeler konusunda ihtiyaç duyulan bilgi aktarımını sağlayabilmek için Karayolları Genel Müdürlüğü ve Yollar Türk Milli Komitesi-YTMK tarafından 31 Mart-1 Nisan 2015 tarihleri arasında Tünelcilik Semineri düzenlenecek.
“Tünel Tasarım, Şartname, Yapım ve Sözleşmesel Pratikler, Vaka Analizleri” temalı seminerde Avusturyalı uzmanlar konuşmacı olarak yer alacak. Söz konusu seminere tünelcilik sektöründe yer alan proje, müşavir ve müteahhit firmalar ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan uzman mühendislerin, üniversitelerden akademisyenlerin ve tünelcilik sektörüne malzeme, makine ve ekipman sağlayan tedarikçilerin katılımı bekleniyor.
Seminere katılım ücretsiz olup, Türkçe’ye simultane tercüme yapılacak. Seminere katılmak isteyen ilgili mühendis ve uzmanların www.tunel2015.org/kayit.php adresinden form doldurarak kayıt yaptırmaları gerekiyor.