Türkiye – Azerbaycan İş Forumu, 16 Eylül tarihinde Bakü'de gerçekleşecek

16 Eylül 2019 tarihlerinde Bakü’de düzenlenecek Türkiye-Azerbaycan Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) VIII. Dönem Toplantısı vesilesiyle Azerbaycan’ı ziyaret edecek olan KEK Eşbaşkanı T.C. Cumhurbaşkan Yardımcısı Fuat Oktay ve Azerbaycan Cumhuriyeti Başbakanı Novruz Memmedov'un teşrifleriyle, Türkiye–Azerbaycan İş Konseyi organizasyonunda İş Forumu'nun ve sektör temsilcileri arasında ikili iş görüşmelerinin düzenlenmesi planlanıyor.

Sınır komşumuz ve bulunduğumuz coğrafyanın önemli ülkelerinden birisi konumunda olmasının yanı sıra tarihi bağlarımızdan gelen dil, din ve kültürel yakınlığı vesilesiyle Türkiye ile siyasi ve ticari ilişkilerde stratejik partner ülke olan Azerbaycan Cumhuriyeti, enerji alanında yakaladığı başarının yanı sıra; çelik, demir cevheri, çimento, tarım, gıda sanayi ve turizm gibi alanlarda da ülkemizde firmalar için büyük potansiyel taşıyor. Türkiye – Azerbaycan İş Konseyi, Azerbaycan ile karşılıklı faydaya dayanan iş birliklerinin kurulması amacıyla son yıllarda organize edilen konferanslar ve bölgesel ziyaretlerin sonuçlarının her iki ülke iş dünyasında olumlu yankı bulması ile anılan sektörlere yönelik çalışmalarını devam ettiriyor.

Bahsi geçen KEK Toplantısı ile eş zamanlı olarak, 16 Eylül 2019 tarihinde Bakü’de Türkiye – Azerbaycan İş Forumu ve sektör temsilcileri arasında ikili iş görüşmelerinin organize edilmesi öngörülüyor.

Programa katılmayı arzu eden firma ve kurum temsilcilerinin 13 Eylül 2019, Cuma günü mesai bitimine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1005/13464 adresli internet bağlantısındaki katılım formunu eksiksiz olarak doldurmaları gerekmektedir. Toplantı yerine ulaşım ve konaklama işlemleri katılımcılar tarafından münferit şekilde organize edilecek olup, etkinliğin mekan ve saat bilgisi katılım teyidi veren katılımcılar ile paylaşılacaktır.
   
Azerbaycan’a gerçekleştirecekleri seyahatlerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 1 Eylül 2019 tarihi itibari ile 30 gün süre ile vizeden muaftır.


Detaylı bilgi için:

Batuhan Kurtaran - İş Konseyleri Koordinatör Yardımcısı

E-posta: bkurtaran@deik.org.tr

Tel: 0212 339 5055

Alperen Ay - İş Konseyleri Koordinatörü

E-posta: aay@deik.org.tr

Tel: 0212 339 5059