11. Teknik Müşavirlik Kongresi düzenlendi

  

Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği (TürkMMMB) tarafından bu yıl 11’si düzenlenen Teknik Müşavirlik Kongresi, 28 Nisan 2016 tarihinde Ankara'da Limak Ambassadore Otel'de gerçekleştirildi. Kongrenin açılışında Türkiye İMSAD Başkanı Fethi Hinginar da konuşmacı olarak yer aldı.

 

"Yüksek Teknoloji Uygulamaları" teması ile gerçekleştirilen 11.Teknik Müşavirlik Kongresi’nde TürkMMMB Başkanı Munis Özer’in ardından Türkiye İMSAD Başkanı F. Fethi Hinginar da bir konuşma yaptı. Başkan Hinginar, konuşmasında; “Hem yurt içi ve yurt dışı pazarda sektörümüzü büyütmek, hem ülkemize daha yüksek katma değer sağlamak amacıyla birbirini başarıya sürükleyecek zincirin de birer halkalarıyız” dedi. Türkiye inşaat ve inşaat malzemeleri sektörünün ekonomik görünümüne ilişkin analizlerde bulunan başkan Hinginar, “Başta Afrika ülkeleri olmak üzere, yeni pazarlar kazanmayı ve bu pazarlarda kalıcı olmayı istiyoruz” dedi.

 

Türkiye inşaat sektörü son yıllarda ciddi bir atılım içerisinde olduğunu ifade eden Hinginar, “Bu başarıları sürdürülebilir kılmak, pazarımızı büyütmek, bu pazarlarda kalıcı olmak için sektörün tüm aktörlerinin yanı sıra ilgili kamu kuruluşları, üniversiteler ortak bir sorumluluğun altına girmeli... Birlikte projeler üretmeli, hayat geçirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

 

Kongrede, NTES-Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Celal Koloğlu ve TMB-Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün de açılış konuşmacıları arasında yer aldı.

 

Kongrenin kapanış bölümünde "Yüksek Teknoloji Uygulamaları'' konulu panel gerçekleştirilecek.