7. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi, 26 Kasım 2015

ZİRVEDE BULUŞALIM!

Türkiye İMSAD’ın gelenekselleşen Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi, bu yıl yedinci kez sektörü ve tüm paydaşlarını bir araya getirecek.

İnşaat malzemesi sektörünün en etkin çatı örgütü olan Türkiye İMSAD tarafından düzenlenen  Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi, 26 Kasım 2015 tarihinde The Grand Tarabya Hotel’de gerçekleştirilecek. “DEĞİŞEN DÜNYA GELİŞEN MALZEME” temasıyla düzenlenecek olan Zirve’de, dünyadaki değişim süreci ele alınacak ve malzemelerin gelişim sürecine ışık tutulacak.

2014 yılında düzenlenen 6. Zirve’de “İşbirliği Güç birliği” teması işlenmiş ve sektörün çatı kuruluşlarını oluşturan mimarlar, müteahhitler, müşavirler ve inşaat malzemesi üreticileri bir araya gelerek, işbirliğinden doğacak güç birliğinin Türkiye’nin kalkınması ve dış pazarda sektörün büyümesi adına faydalarını masaya yatırmıştı. Bu yıl gerçekleştirecek yedinci Zirvede ise, “Değişen Dünya Gelişen Malzeme” temasıyla geleceğin dünyasında sektör olarak nasıl bir konum belirlememiz gerektiği konusu tartışmaya açılacak.

7. Uluslararası Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nin gündemine ilişkin değerlendirme bulunan Türkiye İMSAD Başkanı Fethi Hinginar şunları söyledi:

“Teknolojik alandaki gelişmeler her geçen gün insan yaşamını kolaylaştıran ürünlerin günlük hayatta yerini almasını sağlıyor. Bugün bu gelişmeler, yapı sektöründe de etkisini gösteriyor. Dünya yapı sektöründe trend; “akıllı şehirlere/akıllı yapılara yönelmişken, bu yönelim beraberinde inovatif, enerji verimli, uzun ömürlü ve yüksek kaliteli malzeme talebi de doğuruyor. Özellikle Türkiye’nin ihracat şampiyonu olan ve ihracattaki çıtasını her geçen yıl daha da yukarılara taşımayı hedefleyen inşaat malzemesi sektörünün bu süreçte öncü olması için, bu yıl düzenleyeceğimiz Zirve’de, dünyadaki değişim sürecini konuşup, malzemelerin gelişim sürecine ışık tutacağız” dedi.