SBE16 İSTANBUL KONFERANSI Konuşmacıları belli oldu

 

  

 

 

 

Türkiye’de ilk kez Türkiye İMSAD organizasyonuyla gerçekleştirilecek olan SBE16 İSTANBUL Konferansı, 13-15 Ekim 2016 tarihleri arasında Swissotel The Bosphorus İstanbul’da yapılacak. Konferansın özel oturum konuşmacıları belli olmaya başladı.

KONUŞMACILAR HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN! 

 

Dünyanın 50’den fazla ülkesinde 2000 yılından bu yana yapılmakta olan Sürdürülebilir Yapılı Çevre Konferanslar Serisi (The Sustainable Built Environment Conference Series) kapsamında bu yıl SBE16 İSTANBUL Konferansı, Türkiye İMSAD’ın organizasyonuyla gerçekleştirilecek.

 

Yapı malzemesi üreticilerini, bilim insanlarını, uygulayıcıları, mimarları, mühendisleri, müteahhitleri, akademisyenleri, sanayicileri, devlet kurumlarını ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirmeyi hedefleyen ve 13-15 Ekim 2016 tarihinde düzenlenecek olan konferansta 100’ün üzerinde bildiri sunulacak.

 

Türkiye’de ilk defa düzenlenecek konferansın ana teması “Akıllı Metropoller-Sürdürülebilir ve Akıllı Binalar ile Akıllı Şehirler için Entegre Çözümler” (Smart Metropols-Integrated Solutions for Sustainable and Smart Buildings & Cities) olarak belirlendi. Konferansta sürdürülebilir bir gelecek için Ar-Ge ve inovasyonun önemine dikkat çekilecek, sanayi-üniversite işbirliğinin örnekleri kamuoyu ile paylaşılacak.

 

GENİŞ BİR KATILIMCI KİTLESİ BİLDİRİ SUNACAK

SBE16 İSTANBUL Konferansı, aynı zamanda sanayi, kamu, üniversite ve STK’ların işbirliği yaptığı sektördeki ilk konferans olma özelliğini taşıyor. Konferans çerçevesinde özel sektör temsilcilerinden, akademisyenlere, sivil toplum örgütlerinden kamu temsilcilerine kadar geniş bir katılımcı kitlesi bildiri sunma imkânı bulacak. Bu konferansta sürdürülebilir gelecek, iklim değişikliği, akıllı binalar, yeşil binalar / şehirler gibi pek çok konuda yurt dışında ve ülkemizde yapılan çalışmalar, ülke olarak mevcut durumumuz, sorunlarımız, çözüm önerilerimiz tartışılacak. Konferansın şimdilik kesinleşen konuşmacıları arasında; Ecoplatform Başkanı Sven Olof Ryding, Solar Decathlon Europe Başkanı Prof. Peter Russell, Japon Mimar Prof. Kazuo Iwamura, (World Sutainable Energy Institute - WSEIN) Dünya Sürdürülebilir Enerji Enstitüsü Başkanı Gökhan Yıldırım, Avrupa Bina Performans Enstitüsü Başkanı Oliver Rapf, REC Türkiye Başkanı Rifat Ünal Sayman, Schneider Electric Akıllı Şehirler Global Direktörü Gordon Falconer,  University College London (UCL) Enerji Enstitüsü Direktörü Robert Lowe gibi alanının lider isimleri yer alıyor.

 

İlk duyurusu 26 Kasım 2015 tarihinde 7. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nde yapılan Konferans, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilecek. Bu üç günlük konferans; panel oturumları, bildiri sunumları, yuvarlak masa toplantıları ve çeşitli etkinliklerden oluşacak. Lineadecor’un Tasarım Ortağı olarak ana sponsoru olduğu konferansın destekçileri arasında Yaşar Üniversitesi (YÜ), İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Özyeğin Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) gibi üniversitelerin yanı sıra; Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK), Enerji Verimliliği ve Yönetimi Derneği (EYODER), Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), Türkiye Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD), İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD), Türk Müşavir Mühendis ve Mimarlar Birliği (TürkMMMB), Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) ve İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) gibi kurumlar da bulunuyor.