Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Bilgi Paylaşımı Toplantısı gerçekleşti

Bilindiği üzere; 25-27 Eylül 2015 tarihleri arasında New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde gerçekleşen BM Sürdürülebilir Kalkınma Zirvesinde, 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları 193 ülkenin imzası ile kabul edildi. Yayınlanan 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı ve 169 alt başlığı yeni Küresel Gündemin amaç ve boyutlarını gösteriyor.

Dünya Yeşil Binalar Konseyi kurucu üyesi olan ve Türkiye’de yeşil bina çalışmalarına öncülük eden ÇEDBİK ile inşaat malzemesi sektörünün çatı örgütü olan Türkiye İMSAD’ın işbirliği bağlamında, “2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri” konusunda öneriler geliştirmek, tüm paydaşları bir araya getirerek görüş alışverişinde bulunmak üzere 25 Eylül tarihinde Tekfen Tower’ın mekan sponsorluğunda bir toplantı gerçekleşti.

Toplantıda Türkiye İMSAD Genel Sekreteri Aygen Erkal 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı ile Türkiye İMSAD’ın bu konudaki faaliyetlerini anlattı. Sonrasında ÇEDBİK Genel Sekreteri Engin Işıltan ise ÇEDBİK’in faaliyetlerinden bahsetti. Ardından da toplantıya katılan tüm dernek temsilcileri bu konuda yaptıkları çalışmaları ve konuyla ilgili önerilerini sundu. 

Sunumlar için ismin üzerine tıklayın

Aygen Erkal, Türkiye İMSAD Genel Sekreteri

Engin Işıltan, ÇEDBİK Genel Sekreteri