Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'ni takdim etti

Yalıtım Dergisi tarafından 16.'sı düzenlenen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri (YSBÖ)'nde ödüller 7 Mayıs’ta Mercure Otel Altunizade’de düzenlenen Ödül Töreni ile sahiplerini buldu.

"Yılın Yatırımı", "Yılın Isı Yalıtımı Ürünü", "Yılın Su Yalıtım Ürünü" ve "Yılın Ses Yalıtımı Ürünü" kategorileri olmak üzere dört kategoride verilen ödüller için tören Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan’ın konuşması ile başladı. Erdoğan konuşmasında rakamsal verileri de paylaşarak; Türkiye’nin 2023 vizyonunda büyümenin yanı sıra enerji tüketiminin ve karbon salımının azalması olduğunu, zamanın kısaldığını, tarih için revizyonun ve alınacak önlemlerin yaptırım ve mecburiyet haline gelmesinin altını çizdi. Bunun özellikle yenileme pazarı için yapılmasını vurguladı. Enerji verimliliği, gürültü kirliliği ve yangın yalıtımının önemine ve tedbirlerin bir an evvel alınmasına değindi. Bunun için de enerji kimlik belgesi gibi bir yapı belgesinin verilmesi gerektiği, tüm unsurları kapsayacak yapı yasası çıkarılması ve yapı sigortası oluşturulması önerisinde bulundu.

Ferdi Erdoğan, konuşmasının ardından Yılın Yatırım Ödülünü Teknopanel firması adına Harika Çınar’a ve Yılın Isı Yalıtım Ürünü Ödülünü de Ravaber firmasından Ziya Yanık’a takdim etti.

Törende; “Yılın Su Yalıtım Ürünü Ödülü”, Mapei firmasına SUDER Başkanı Erdal Bozok tarafından, “Yılın Ses Yalıtım Ürünü Ödülü” Ravaber firmasına PANELDER Başkanı Turgay Yüksel tarafından verildi.

Yalıtım Dergisi Yazı İşleri kadrosu ile B2B Medya Editörler Kurulu üyelerinden oluşturulan Organizasyon Komitesi tarafından verilen, “Yılın Profesyoneli Ödülü” 2018 yılı içerisinde firmasının ve sektörün gelişimine yönelik yaptığı çalışmalarla kabul ve takdir gören, Fullboard firmasının Genel Müdürü Savaş Güzelküçük’e B2B Medya Genel Müdürü İsmail Ceyhan tarafından takdim edildi. Yalıtım bilincinin artırılmasına ve sektörün gelişimine yaptıkları katkı nedeniyle, "Yalıtım Bilincine Katkı Özel Ödülü" de B2B Medya Yayın Koordinatörü Sertaç Aytaç tarafından Baumit Satış Müdürü Erdil Dinçer’e verildi.