Türkiye İMSAD Dergi'nin 30. Sayısı çıktı!

İnşaat malzemesi sektörünün gelişimine katkıda bulunmak ve sektörün tecrübelerini paylaşmak amacıyla hazırladığımız yayınlardan biri olan Türkiye İMSAD Dergi’mizde bu ay sizleri önemli pek çok başlık bekliyor.

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, bu sayımızda konuğumuz oldu. Yenigün ile yaptığımız söyleşi, yurtdışı pazarları ve müteahhitlik hizmetleri hakkında son derece faydalı bilgiler içeriyor. Okumanızı önemle tavsiye ederim.

SEKTÖREL köşemizi bu sayımızda ÇATIDER’e ayırdık. İnternette bir yapı okulu kurarak sektörel inovasyon konusunda çok önemli bir adım atan ÇATIDER adına Yönetim Kurulu Başkanı Adil Baştanoğlu ile yaptıkları çalışmaları ve sektörün sorunlarını değerlendirdik.

PROFESYONEL BAKIŞ konuğumuz ise Saint-Gobain Grubu’na bağlı Rigips Alçı Genel Müdürü, aynı zamanda iki dönemdir Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu’nda görev alan Mehmet Tunaman oldu. Tunaman ile 90’lı yıllarda hazır beton sektörüne yönelik içinde bulunduğu faaliyetlerinden ve Saint Gobain’deki görevlerinden konuştuk.

KENTLER&MİMARİ sayfamızda bu kez Beyrut’u anlattık. Savaşın yaralarını kentsel dönüşüm ile saran Beyrut, kentsel dönüşümde örnek bir projeye imza attı. Projenin temel hedeflerini ve kendi kendini nasıl finanse ettiğini anlattığımız yazımızda, hem savaşın yarattığı yıkımlardan hem de felaketi fırsata dönüştüren hükümetin yaptığı çalışmalardan bahsettik.

Türkiye İMSAD olarak; akıllı bina, akıllı fabrika, akıllı sanayi ve dolayısıyla akıllı şehir konularında belirleyici bir rol üstlenmekteyiz. Biz de dergimizin bu sayısında kapak konusu olarak gelecekteki evleri konu aldık.  “Geleceğin evlerini teknoloji şekillendirecek” mesajıyla ilerlediğimiz yazımızda ele aldığımız üzere; gelecekte her ne kadar evlerin boyutları küçülecekse de, işlevselliği artacak ve malzeme kullanımında nanoteknolojik ürünler ön plana çıkacak.

Çok daha fazlası dergimizde sizleri bekliyor. Keyifli okumalar…

 

Türkiye İMSAD Dergi 30. Sayı'yı okumak için tıklayın...