Türkiye İMSAD Dergi'nin 34. Sayısı çıktı!

İnşaat malzemesi sektörünün gelişimine katkıda bulunmak ve sektörün tecrübelerini paylaşmak amacıyla hazırladığımız yayınlardan biri olan Türkiye İMSAD Dergi’mizde bu ay sizleri önemli pek çok başlık bekliyor.

19 Nisan 2018 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz “Türkiye İnşaat Malzemeleri Sanayi Zirvesi”ni kapak konusu olarak işledik. İnşaat malzemesi sektörünün önemli temsilcileri bu etkinlikte bir araya gelerek hem sektör sorunlarını, hem de yüksek teknolojiye geçiş sürecinde sektörün önündeki engeller ve çözüm önerilerini dile getirdi. Bizler de önemli değerlendirmelerin yer aldığı bu sunumlara dergimizde yer vererek tüm detayları ile sizlerle paylaşmak istedik. 

Teknoloji tüm sektörleri hızla şekillendirirken inşaat sektörüne yansımaları aşikar. Endüstri 4.0 ile birlikte üretimde de köklü değişimler yaşıyoruz. Üretimde kurallar değişiyor ve dijital fabrikalar geliyor. Bu sayımızda “Dijital fabrikalar nedir? Teknoloji çağı endüstriyel binaların mimarisine nasıl yansıyacak?” gibi soruların cevaplarını uzman görüşlerine de yer vererek bir araya getirdik. 

PROFESYONEL BAKIŞ köşemizde sorularımızı yanıtlayan TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, dergimizde önemli değerlendirmelerde bulundu. Rekabet gücümüzü artırmak için inovasyon yapmak ve teknoloji üretmek zorunda olduğumuza dikkat çeken Erol Bilecik ile Türkiye ekonomisini, inşaat ve inşaat malzemesi sektörünün ekonomideki yerini ve Türkiye İMSAD’ın çalışmaları hakkında konuştuk. 

SEKTÖREL köşemizi bu sayımızda TÜMMER’e ayırdık. TÜMMER Yönetim Kurulu Başkanı Raif Türk  ile TÜMMER'in faaliyetlerini ve sektörün durumunu değerlendirdik.

İHRACAT KAPILARI köşemizde Pakistan'a yer verdik. Türk müteahhitlerinin üstlendikleri toplam 3.4 milyar dolarlık projelerle Asya ülkeleri arasında ikinci büyük pazar konumundaki Pakistan yeni fırsatlar sunuyor. Türk firmalarının Pakistan’da avantajlı olacağının düşünüldüğü sektörlerin başında inşaat sektörü geliyor. 

Çok daha fazlası dergimizde sizleri bekliyor. Keyifli okumalar…

 

Türkiye İMSAD Dergi 34. Sayı'yı okumak için tıklayın...