Türkiye İMSAD Dergi'nin 41. Sayısı çıktı!


Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı kasıp kavuran Covid-19 sebebiyle daha önce hiç karşılaşmadığımız bir krize şahitlik ediyoruz. Küresel salgın başta sağlık sistemi olmak üzere, tüm ekonomileri ve birçok sektörü etkisi altına aldı. Dünyada 300 bine yakın kişi hayatını kaybederken, salgının ortaya çıkardığı belirsizlik nedeniyle üretimden hizmet sektörüne kadar birçok işletme ne yazık ki kepenklerini kapadı.

Yarattığı potansiyel ve iş hacmi açısından sünger sektör olarak nitelendirilen inşaat malzemeleri sanayisi de maalesef salgından en çok etkilenen sektörler arasında yer aldı. Gündemimizin tam ortasında yer alan pandemi dolayısıyla biz de bu sayımızda küresel salgının inşaat malzemesi sanayisine etkilerini detaylıca irdelemek istedik. Türkiye İMSAD’ımızın değerli Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte çok önemli alt sektör derneklerimizin başkanlarının görüşlerine yer vererek sizler için kapsamlı bir çalışma hazırladık.

Geçtiğimiz Mart ayı başında gerçekleşen 37. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda 2020-2023 dönemini kapsayan 3 yıl için görev yapacak yönetim ve denetim kurulları belirlendi. Genel Kurul sonrası gerçekleşen Üye Buluşması toplantımızda Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Tayfun Küçükoğlu konuşmasında “Türkiye İMSAD ülkemiz gelişiminde lokomotif, sektörde önemli rol ve sorumluluğa sahiptir. Söz konusu bilinç ile 2020-2023 döneminin gelişen koşullarına tam uyum ile ülkemiz ve sektörümüz adına öncelikli olarak odaklanmamız gereken konuları kolektif birikimimiz ile belirleyeceğiz” ifadelerine yer verdi. Tayfun Küçükoğlu’nun ardından konuşmasını gerçekleştiren Dünya Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Güldağ ise pandeminin dünya ve Türkiye ekonomisine etkilerinden bahsetti. Etkinlikle ilgili tüm detaylara haberimiz içinde yer verdik.

Türkiye İMSAD’ımızın geleneksel hale getirdiği, yılda 4 kez çeyrek periyodlarda düzenlediğimiz Gündem Buluşmaları toplantımızı nisan ayında küresel salgın nedeniyle ilk kez internet üzerinden gerçekleştirdik. Gündem Buluşmaları haberimizde toplantının tüm detaylarını anlattık.

Bu yıl sizlere 2 yeni içerik hazırladık. Bu içeriklerden biri geleceği inşa eden ‘Sürdürülebilir ve Yeşil Mimari’ ile ilgili. Bir diğeri ise şehirlerin simgesi olan önemli yapıları incelediğimiz ‘Öyküsü Olan Yapılar’. Keyifle okumanız dileğiyle.

Türkiye İMSAD Dergimiz 2020’de tam 10. yılını dolduruyor. Nisan sayımızın 41. sayımız olması ise bizim için ayrı bir önem taşıyor. Bu vesile ile dergide emeği geçen herkese ‘41 kere Maşallah’ demek de bizlere düşüyor. 41. sayımıza özel bir nazar boncuğu kondurarak önümüzdeki günlerin herkes için önce sağlık getirmesini diliyoruz…

Bir sonraki sayımızda buluşmak dileğiyle iyi okumalar…

Türkiye İMSAD Dergi 41. Sayı'yı okumak için tıklayın...