Türkiye İMSAD Ghana Build’e katıldı

 

 

Ghana Build İnşaat Malzemeleri ve Yapı Ekipmanları Fuarı (Ghana Building Construction and Property Exhibition), 13-15 Ekim 2016 tarihleri arasında Gana’nın başkenti Accra’da, National Theather Centre’da gerçekleştirildi. Ana organizatörü Point Expo olan fuarın Türkiye organizasyonu Boğaziçi İhtisas Fuarcılık tarafından üstlenildi. Fuarda Türkiye İMSAD da standıyla yer aldı.

 

Fuara 14’ü Türk, 1 Gana, 1 Hindistan, 1 Portekiz, 3 Mısır merkezli toplam 20 firma katıldı. Fuarın açılışına Türkiye’nin Gana Büyükelçisi Nesrin Bayazıt ve Ticaret Müşaviri Şahin Sarıkaya da katıldı. Türkiye İMSAD standını ziyaret eden Ticaret Müşaviri Sarıkaya’ya Türkiye İMSAD’ın faaliyetleri ve organizasyonları hakkında bilgi verildi.

 

Gana'nın en eski ve tek sektörel uluslararası yapı ve inşaat fuarı olan Gana Uluslararası Yapı İnşaat Fuarı, 12 yıldır düzenleniyor. Fuar; Gana Mimarlar Enstitüsü, Gana İnşaat Eksperleri Birliği, Gana Müteahhitler Birliği, Gana Mühendisler Enstitüsü, Gana Emlak ve Gayrimenkul Geliştirme Birliği, Gana Sanayi ve Ticaret Odası, Gana Endüstri Birliği'nin destekleriyle gerçekleştiriliyor.