Türkiye İMSAD Nijerya İnşaat Fuarı’a katıldı

 

 Nijerya İnşaat Fuarı (Construction Industry Exhibition Abuja), 18-20 Temmuz 2016 tarihleri arasında ülkenin başkenti Abuja’da gerçekleştirildi. Türkiye İMSAD da fuarda standıyla yer aldı.

Türkiye İMSAD Dış Ticaret Komitesi’nin 2016 faaliyetleri kapsamında Boğaziçi Uluslararası Fuarcılık A.Ş. ile işbirliği protokol imzalamıştı. Bu protokol çerçevesinde, Boğaziçi Uluslararası Fuarcılık’ın Türkiye temsilciliğini yaptığı Nijerya İnşaat Fuarı’na Türkiye İMSAD üyelerinin katılımı konusunda avantajlar sağlandı. Türkiye İMSAD da fuarda standıyla yer aldı. 

Abuja Yapı Fuarı, Nijerya Ulusal Meclis Başkanı Bukola Saraki, Kano Eyalet Valisi Abdullahi Umar Ganduje, Enerji-Çalışma ve Konut Bakanı Babatunde Fashola, Senato ve Temsilciler Meclisinin bazı üyeleri ile Türkiye Büyükelçisi Hakan Çakıl'ın katılımıyla açıldı.

 

Nijerya Abuja Yapı İnşaat Fuarı’na aralarında Türkiye, Hollanda, Mısır, Portekiz ve Nijerya’nın da bulunduğu 10’u aşkın ülkeden 155 firma katıldı. Türkiye’den 12 firmanın katıldığı fuarı 4000’in üzerinde profesyonel ziyaret etti.

 

Fuar öncesi yapılan tanıtım çalışmalarında ülkenin başkenti Abuja’da inşaat malzemeleri sektörünün toptancılarının ve büyük ithalatçılarının yoğun olarak bulunduğu pazarlar olan GUDU, EDA PLAZA, ZONE 5, ZONE 3 ve ülkenin en büyük yapı malzemeleri pazarı olan DEI-DEI de firmalar birebir ziyaret edilerek Türkiye’den katılan firmalara özel tanıtım çalışmaları gerçekleştirildi.

 

 

2017 Temmuz yapılacak fuarla ilgili bilgi almak için: www.bosphorusexpo.com