Türkiye İMSAD, Üye Derneklerle buluştu

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Üye Dernekler Toplantısı, 4 Ağustos 2016 tarihinde Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirdi.

 

Sektör içi birlikteliği kuvvetlendirmek, sektörün ortak sorunlarına çözüm önerileri geliştirmek ve alt sektörlerin sorun ve beklentilerine yönelik ortak eylem planları geliştirebilmek amacıyla gerçekleştirilen Üye Dernekler Toplantısı, Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar’ın, yönetim kurulu üyelerinin ve Türkiye İMSAD Dernek Üyelerinin temsilcilerinin katılımıyla düzenlendi.

 

Toplantıya, Türkiye İMSAD üyesi derneklerin Yönetim Kurulu Başkanları, Başkan Yardımcıları, Başkan Vekilleri, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreter/Genel Koordinatörleri katılım gösterdi.

 

Toplantı, Türkiye İMSAD Başkanı Fethi Hinginar’ın hoş geldiniz konuşmasıyla başladı, Hinginar, derneğin son bir yılda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Derneğin 2016 yılı içinde ve gelecek dönemde hayata geçirmeyi planladığı faaliyetlere ilişkin bilgi veren Hinginar, bu kapsamda 13-15 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek SBE16 İSTANBUL Konferansı’na ilişkin gelişmeleri anlattı. Konferansın gerek sektörden, gerek üniversitelerden ve gerekse kamu kuruluşlarından oldukça ilgi gördüğünü ifade eden Hinginar, konferansta 100’ün üzerinde bildirinin sunulacağını ve eş zamanlı olarak atölyeler ve çalıştaylar düzenleneceğini belirtti.

 

Güveni Yapılar Eğitim Merkezi Projesi konuşuldu

Türkiye İMSAD’ın kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında hayata geçirmeyi planladığı Güvenli Yapılar Eğitim Merkezi projesine ilişkin gelişmeleri paylaşan Başkan Hinginar, proje kapsamında Tuzla Belediyesi ile bir protokol imzaladığı bilgisini paylaştı ve belediyenin eğitim merkezi için arsa tahsis ettiğini söyledi.

 

Mimari tasarımı Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Üyesi Ece Ceylan Baba tarafından yapılan Güvenli Yapılar Eğitim Merkezi’nin taslak çizimleri de toplantıda katılımcılarla paylaşıldı. Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Oktay Alptekin ise toplantıda, Eğitim Merkezinin yapım süreci, kullanılacak malzemeler, projenin yapım amacı, hedef kitlesi, faaliyet alanları, içinde yer alacak bölümler ve yönetim sistemine ilişkin detaylı bilgileri paylaştı.  

 

Toplantının sonraki bölümünde üye derneklerin temsilcileri sektörlerine ilişkin mevcut durum değerlendirmesi yaparak sektörlerinde yaşadıkları sorunları, öncelikli konularını ve Türkiye İMSAD’dan bu dönem için beklentilerini ve işbirliği önerilerini paylaştılar.  Güvenli Yapılar Eğitim Merkezi’nin sektöre de faydalı olacak iyi bir proje olduğunu ifade eden üye derneklerin temsilcileri, projeye destek vereceklerini ifade ettiler. Üye derneklerin temsilcileri sektörlerine ilişkin verdikleri bilgilerde, sektörlerinin piyasadaki mevcut durumuna ilişkin gelişmeleri aktararak önümüzdeki dönemde düzenleyecekleri etkinlikleri, projeleri hakkında bilgi verdiler.