Türk Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD), Türkiye İMSAD’ı ziyaret etti

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD) ile Türkiye İMSAD, 20 Temmuz 2017 tarihinde Cemile Sultan Korusu’nda bir araya geldi. TürkSMD tarafından yapılan ziyarette, Türk inşaat sektörünün gündemi masaya yatılırken Türkiye İMSAD’ın ve TürkSMD’nin yürüttüğü çalışmalar, devam eden ve planlanan etkinlikler paylaşıldı.

Mimarlar açısından, Türkiye İMSAD tarafından yürütülen İnşaat Genel Teknik Şartnamesi çalışmalarının çok önemli olduğunun altı çizildi. Mimarların doğru malzemeleri kullanabilmesi için niteliklerini ve uygulama prensiplerini bilmesi gerekliliğine dikkat çekildi. Görüşmede, güncel ve doğru birim fiyatlarına uygun güncel şartnamelerin hazırlanabilmesi için her türlü işbirliğine açık oldukları ifade edildi.

İnşaat sektörünün sorunlarının sadece malzeme üreticileri ile mimarları değil tüm tarafları etkilediği ve bu sorunlar için çözüm önerileri geliştirmek üzere işbirliğine devam edilmesi gerekliliği vurgulandı.

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu, TürkSMD adına Aytek İtez (Yönetim Kurulu Başkanı), Önder Kaya (2. Başkan), Berna Tanverdi (Yönetim Kurulu Üyesi) ve Derya Yazman Noyan’ı (Yayınlar Sorumlusu) ağırladı.