Tuzla Belediyesi ile Eğitim Merkezi protokolü imzalandı

 

 

Türkiye İMSAD ile Tuzla Belediyesi, Güvenli Yapı Malzemeleri Eğitim Merkezi projesi için işbirliği yaptı. Eğitim Merkezi için yer tahsisi eden Tuzla Belediyesi ile bir protokol imzalandı. Tuzla Belediyesi tarafından kurulan Şelale Eğitim Parkı içerisine yapılacak olan Güvenli Yapı Malzemeleri Eğitim Merkezi için çalışmalara hız verildi. 

 

İmza töreninde konuşan Türkiye İMSAD Başkanı Fethi Hinginar, “Türkiye İMSAD olarak, temsil ettiğimiz inşaat sektörünün önde gelen paydaşlarıyla birlikte bir sosyal sorumluluk projesi olarak planladığımız Güvenli Yapı Malzemeleri Eğitim Merkezi tamamlandığı zaman bölgenin ilk ve benzersiz projesi olacak. En iyi güvenli yapı örnekleri ve uygulamalarının sergileneceği Eğitim Merkezi’mizde ayrıca interaktif etkinlikler, simülasyonlar, konferanslar ve bilgilendirme toplantıları yapılacak. Bu merkez ile afetler ve güvenli yapı konusunda kamuoyunda bilinç oluşturmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı ise, “Türkiye’de güvenli ve kaliteli yapı bilincinin oluşturulması ve özellikle eğitim çağındaki vatandaşlarımızın güvenli ve kaliteli yapılar hakkında bilgilerinin artırılmasını amaçlıyoruz. Bu sayede deprem gibi doğal afetlerde bu tür yapıların sağladığı faydaları gösteren bir merkezi Şelale Eğitim Parkı’nda hizmete açacağız” dedi.