Zirve'de Belediye Başkanları Anlatacak Değişimi ve Geleceği Yönetmek

 

#imsadzirve hashtag’i Zirve’de yer alın

 7. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi, bu yıl da sosyal medya uygulamasıyla interaktif katılıma açık olacak. Zirve katılımcıları ve zirveyi takip edenler #imsadzirve hashtag’iyle görüşlerini ve konuşmacılara sorularını iletebilecekler…

  

 7. Zirve konuşmacılarından notlar

 

Belediye Başkanları anlatıyor: Değişimi ve Geleceği Yönetmek

Zirve süresince “Değişen Dünya, Değişen İhtiyaçlar ve Değişen Beklentiler” konuları ilk üç oturumda tartışılacak. Bu bilgiler ışığında “tüm bu değişimler nasıl farklı ve yenilikçi bir şekilde yönetiliyor” sorusuna dördüncü oturumda cevap aranacak. “Değişimi Ve Geleceği Yönetmek” temalı 4. oturumun konuşmacıları şunları söylüyor:

 

 

YAŞAR BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

“Hızlı değişim gösteren bu global dünyada ihtiyaçların hızlı tespit edilip, doğru çözüm önerileri sunulup uygulanması ve daima değişimi takip edip yenilenip gelişime ayak uydurmak gerekmektedir.”

 


Yaşar Bahçeci kimdir?

1975 yılında Kırşehir’de doğdu. Eğitimine sırasıyla Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Kale Ortaokulu, Kırşehir Lisesi'nde devam etti. 1997 yılında Niğde Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisansını tamamladı. İş yaşamına Van ve Bitlis Bölgesinde şantiye şefi olarak başladı. Vatani görevini yaptıktan sonra yine aynı bölgedeki görevinin başına geçti. 2000 yılında Kırşehir’de mühendislik bürosunu açarak iş hayatına daha aktif olarak atıldı.

Siyasi yaşamı 2001 yılında AK Parti Kurucu üyeleri arasında yer alması ile başladı, daha sonra; AK Parti il Sekreteri olarak görev yaptı.  2006 yılında II. Olağan Kongrede İl Başkanı Adayı oldu ve kazanarak 2,5 yıl bu görevi yürüttü.. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Kırşehir Belediye Başkanı seçildi. 2014 yılı 30 Mart yerel seçimlerinde yeniden belediye başkanı seçilerek 2. Dönem Belediye Başkanlığı görevine devam etmektedir.

2009 Haziran ayında Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Başkanı seçildi. 2011 ve 2014 yıllarında yapılan birlik seçiminde tekrar oy birliği ile Başkan seçildi. Halen bu görevine devam etmektedir. 2014 Haziran ayında Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) I. Olağan meclis toplantısında Türkiye Belediyeler Birliği birlik encümeni seçildi. Yaşar Bahçeci evli ve iki kız çocuk babasıdır.

 

 

EMİN HALEBAK

Lüleburgaz Belediye Başkanı

 “Charles Darwin; ‘Sürekli geliştirilmeyen her şey, gerilemeye mahkumdur. Sürekli gelişimin temel dinamiği değişimdir. Hayatta kalan, türlerin en güçlüsü değildir; en akıllısı da değildir; değişikliğe en iyi ayak uydurandır’ diyor. Darwin’in sözünden de net olarak anladığımız, biz istesek de, istemesek de değişim devam edecek, uzun ya da kısa bir zaman aralığından sonra bir gelişme sürecinin temeline dönüşecektir. Bu nedenle ve tam da bu noktada, sonuçları itibariyle, değişim yönetilmesi gereken bir durumdur.

 

Emin Halebak kimdir?

1957 yılında Lüleburgaz'da doğdu.  İlk, orta ve lise öğrenimini Lüleburgaz'da tamamladı. Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi'ni bitirdi. Meslek hayatına Bersey Şirketi'nde Proje Mühendisi olarak başladı ve daha sonra Şantiye Mühendisliği, Şantiye Şefliği, Süpervizörlük yaptı. 18 Nisan 1999 seçimlerinde ilk kez  Lüleburgaz Belediye Başkanı seçildi. 2009 yılı yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkan Adayı olarak Lüleburgaz’da 3. Dönem seçildi. 2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde ise Lüleburgaz’ın 4. Dönem Belediye Başkanı seçildi. Evli ve bir kız çocuğu sahibi.

 

DR. ŞADİ YAZICI

Tuzla Belediye Başkanı

 “İnşaat sektöründeki değişim, ekonomiye can damarı oluşturan işleyişin toplumun beklentileriyle uyumlu bir süreci gerçekleştirmesiyle mümkün olmaktadır. Hayat standartlarının yükselmesi ve toplumun bilinçlenmesi, güvenli yapılaşmaya duyulan ihtiyaç ve teknolojik yatırımlar, sektörün ufkunu açmaktadır. Kamunun, başta kentsel dönüşüm olmak üzere imarlı ve planlı yapılaşmayı disiplin eden anlayışı da sektörün sağlam temeller üzerinde yükselmesini sağlamaktadır.”

 

Dr. Şadi Yazıcı kimdir?

1971 yılında Erzurum'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul Kartal’da tamamladı.1987 yılında liseyi bitirdikten sonra aynı yıl üniversite sınavına girip Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. Mezun olduktan sonra doktor olarak meslek hayatına atıldı. 1997 yılında Tuzla’da kurduğu Tuzla Teşhis ve Tedavi Merkezi ile özel sektörde hizmete başladı. Aynı zamanda Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluş çalışmalarında yer aldı. İstanbul Tuzla Kurucu İlçe Başkanı olarak siyasete ilk adımını attı ve 7 yıl AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. Yöneticilik alanında yazmış olduğu makalelerden iki ödülü bulunuyor. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den belediye başkan adayı olan Dr. Şadi Yazıcı, seçimlerden başarıyla çıkarak Tuzla Belediye Başkanı seçildi. 2014 yerel seçimlerinde güven tazeleyerek görevini sürdüren Dr. Şadi Yazıcı, evli ve iki çocuk babasıdır.