Yapı Kataloğu 50. yılını 17-18 Mart’ta gerçekleştireceği etkinliklerle kutluyor

Türkiye'nin 1973 yılından beri yayında olan ve yapı malzemeleri alanında çok önemli bir boşluğu doldurmuş ilk ve tek malzeme kataloğu olarak nitelendirilen Yapı Kataloğu, 50. yılını “Diyalog” başlığı altında 17-18 Mart 2023 tarihinde Cuma ve Cumartesi günleri İstanbul Bomontiada’da düzenleyeceği bir etkinlikle kutlamaya hazırlanıyor.

Yapı sektöründe yer edinmiş birbirinden değerli köklü firmaların katılımcı olacağı etkinlikte tüm yapı sektörü bir araya gelecek. Yapı Kataloğu, bu etkinliğe paralel olarak birçok farklı projeyi de beraberinde yürütecek. Marka, özellikle birbirinden farklı önemli başlıklarda yapı sektörünün gücünü de arkasına alarak 50 yıllık geçmişini sektöre en güçlü şekilde vurgulamaya hazırlanıyor. Yapı sektörü lokomotifleri olan malzeme üretici firmalardan sektör hikayeleri, sektörün en önemli aktörleri olan mimarlardan sektör deneyimleri, birbirinden değerli isimlerin Yapı Kataloğu için verdiği emeği ortaya koyan Yapı Kataloğu Belgeseli, yapı sektörüne büyük ölçüde katkı sağlayacak sosyal sorumluluk projesi gibi başlıklarda Yapı Kataloğu, marka gücünü en etkili şekilde sektörle yıl içinde paylaşacak.

Bununla birlikte, Yapı Kataloğu’nun önemli iki alt markası halinde sektörün nabzını tutmaya devam edecek 28. Altın Çekül Ödülleri 2022 ve Yapı Kataloğu Mimarlık Ödülleri 2022 yarışmaları da Yapı Kataloğu 50. Yıl Etkinlikleri kapsamında yeniden sektörle buluşacak.